عمان با داشتن شاخص انسانی و رفاهی بالا یکی از کشورهایی است که بیشترین اهمیت را به پزشکان و متصدیان حیطه ی سلامت می دهد. معمولا پیشنهادات کاری ارایه شده به پزشکان علاوه بر حقوق ماهانه بالا و حق پورسانت بیمار شامل مسکن و اقامت رایگان، باز پرداخت هزینه ی آزمون پرومتریک به پزشک، بلیط های رفت برگشت به ایران و دیگر امکانات و تسهلات رفاهی برای پزشک و خانواه اش می باشد. در این مسیر بهره مندی از مشاوره مناسب  برای انتخاب مرکزی که بهترین پیشنهادات را به شما ارایه میکند حیاتی به نظر می رسد. گروه سلامت آریان این مشاوره را بصورت رایگان در اختیار پزشکان عزیز قرار میدهد.

میزان در آمد یک پزشک در عمان به عوامل مختلفی نظیر شهر محل طبابت و میزان تجربه و تخصص او بستگی دارد. به عنوان مثال در مسقط، پایتخت عمان، در آمد پزشکان به طور میانگین در حدود 48000 دلار آمریکاست. کمترین درآمد سالانه ی یک پزشک در کل کشور عمان و برای پایین ترین سطح تجربه در حدود 22000 دلار آمریکا و بیشترین میزان درآمد برای یک پزشک با تجربه در حدود 340000 دلار گزارش شده است. البته این چنین ارقام بالایی تنها برای درصد اندکی از پزشکان صادق است به طوری که تنها 25 درصد از کل جمعیت پزشکان درآمد سالانه ای بیش از 90000 دلار دارند

بر اساس گزارش های منتشر شده در سال 2018، درآمد یک پزشک در کشور عمان به طور متوسط سالانه چیزی در حدود 16800 ریال عمان، معادل حدودا 43600 دلار آمریکاست. مطابق شرح وظایف، پزشکان عمومی در این کشور وظیفه ی تشخیص بیماری و کمک به بیمار از طریق چک آپ ها و معاینه را دارند. پزشک عمومی باید حین انجام وظیفه قادر به جمع آوری، ثبت و حفظ اطلاعات پزشکی بیمار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *