کشور صلح طلب و روبه رشد عمان در سال های اخیر سرمایه گذاری های بسیاری در بهبود سطح خدمات آموزشی در این کشور انجام داده است که طبق آمارهای منتشر شده این میزان رو به افزایش خواهد بود. دانشگاه بین المللی سلطان قابوس یکی از بهترین مراکز آموزشی این کشور محسوب می شود که با داشتن اساتید برجسته، امکانات رفاهی و آموزشی مناسب و قابلیت پذیرش دانشجویان خارجی گزینه ی مناسبی برای کسانی است که مشتاق به تحصیل در رشته های مهندسی، پزشکی و علوم انسانی می باشند. از همین رو، با تحصیل در این کشور سرسبز و ثروتمند علاوه بر کسب تجربیاتی مسمر ثمر در مراوده با مردمان خونگرم و مهمان نواز عمانی، شانس بالایی برای یافتن موقعیت کاری دلخواه خود در این کشور خواهید داشت.

بررسی ها نشان می دهد که کشور عمان برای تحصیل و کار مقصد مناسب برای افرادی است که متقاضی اعزام دانشجو و تحصیل در خارج از کشور هستند. در نظر داشته باشید که تنها در صورتی می توانید در عمان کار کنید که پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما را کسب کنید و به عمان سفر کنید. اما در صورت تحصیل به راحتی می توانید در عمان بمانید و پس از تحصیل نیز ادامه اقامت خود را با کسب اجازه کار تثبیت کنید.

عمان شبه جزیره­ای است که در نوک جنوب شرقی آسیا قرار دارد و یکی از کشور های کمتر شناخته شده در خاورمیانه می باشد که فرصتهای آموزشی عالی را فراهم میکند. تحصیل در عمان مسیری است که بسیاری از دانشجویان بین الملل به خصوص در دانشگاه های خصوصی کشور های دیگر انتخاب می کنند. بسیاری از دانشگاه های عمان با سایر دانشگاه های اروپا، استرالیا و آمریکا ارتباط دارند به همین دلیل بیشتر دوره های تحصیلی در عمان به زبان انگلیسی تدریس می شود و این امر دانشجویان بین الملل را برای درک درس ها بسیار آسان تر کرده است. دانشجویان بین الملل گزینه های زیادی برای انتخاب دوره های تحصیلات تکمیلی دارند.

پیشرفت های بسیار زیادی در سیستم آموزشی عمان از سال 1970 اتفاق افتاد. از دانشگاه های مشهور در این کشور میتوان دانشگاه سلطان قابوس، دانشگاه مجوکات، دانشگاه اشرقیه و دانشگاه نیوزا نام برد. با وجود مساحت کم عمان دانشگاهی مثل دانشگاه سلطان بیشتر از بیست موسسه در کشور دارد. به خاطر اینکه عمان دانشگاه های متعددی دارد فرصت های تحصیل برای دانشجویان بین الملل بسیار متفاوت است. عمان دارای مناظر چشمگیر، شهرهای قدیمی، معماری پیچیده و سواحل طولانی است. تحصیل در عمان به دانشجویان فرصت می دهد تا با تجربه زندگی در عمان و فرهنگ پرطرفدار عربی آشنا شوند.

 

در کشور عمان دانشجویان از آزادی بیشتری در مذهب و تجارت نسبت به دیگر کشور های عربی برخوردار هستند. از آنجا که عمان یک کشور اسلامی است تقویم دانشگاهی از تقویم اسلامی پیروی می کند. با توجه به تعطیلات مهم اسلامی، بسیاری از دانشگاه ها یک سال تحصیلی را به سه دوره تقسیم می کنند. نیمسال اول از ماه آگوست یا سپتامبر شروع می شود و تا ماه دسامبر یا ژانویه ادامه دارد، نیمسال تحصیلی بعدی از ماه فوریه شروع می شود و تا آخر آپریل ادامه دارد، نیمسال کوتاه تحصیلی از ماه ژوئن شروع می شود و تا ماه جولای یا آگوست ادامه دارد. دانشگاه های عمان به شدت بر روی کسب و کار، تکنولوژی و مهندسی که در بسیاری از دانشگاه های عمان دیده می شود تمرکز دارند. بعد از فارغ التحصیلی، دانشجویانی که در عمان تحصیل کرده اند به طور خاصی برای کار در کشورهای عربی و کارهایی که توسط شرکت های عربی انجام می شود آماده هستند

مدارک مورد نیاز پذیرش از دانشگاه های عمان

 

زمانی که مطمئن شدید که مدارک مورد نیاز برای درخواست موفق به دانشگاه ایده آل خود را دارید، باید قبل از ورود برای ویزای دانشجویی درخواست دهید. دانش آموزانی که می خواهند در عمان تحصیل کنند باید ویزای دانشجویی داشته باشند. درخواست ورود به درخواست یک حامی محلی نیاز دارد. مدت زمان این ویزا بین یک تا دو سال متغیر است، اما با نامه تاییدی از دانشگاه می تواند بیشتر شود.

 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های عمان بسته به دوره تحصیلی و دانشگاه انتخابی متفاوت است. البته اکثر دانشگاه ها برای دوره های کارشناسی نیاز به مدرک دیپلم دوره متوسطه یا دیپلم فنی، برای دوره کارشناسی ارشد مدرک لیسانس و برای دوره دکتری مدرک فوق لیسانس مرتبط با رشته انتخابی و تحقیقات دانشگاهی نیاز است. به دلیل اینکه اکثر دوره های تحصیلی در عمان به زبان انگلیسی تدریس می شود، بسته به دوره مورد نظر نیاز به دانش کافی در زبان انگلیسی دارید. سایر مدارک مورد نیاز را از صفحه رسمی دانشگاه مورد نظر جستجو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *